Rodinný dům ve Staré Bělé III.

Dvoupodlažní dům s plochou střechou, obdélníkového půdorysu, z jihu lemován částečně krytou terasou s přilehlým skladem zahradní techniky. Hladká fasáda rozčleněna francouzskými okny, na východní straně hmota akcentována vysunutým objektem vstupu, lemovaným materiálově odlišnou paspartou levitující nad terénem. Stěna arkýře, sevřená v paspartě, se k vstupu v přízemí organicky stáčí a navádí vstupujícího do nitra domu. Zvlněná stěna se opakuje v interiéru nad schodištěm, kde po sobě nechává klouzat světlo ze světlíku ve střeše.

Vnitřní prostor je jednoduchý a úsporný, členěný do tří traktů. V prostředním je sanitární zázemí, technické příslušenství a schodiště. V přízemí je jižní trakt tvořen společenskou zónou s obývacím pokojem a kuchyní s jídelním stolem. Zde je přímé napojení na terasu prosklenou stěnou v celé šířce kuchyně. Kuchyně je díky velkorysému prosklení vizuálně propojena s "obytným" prostorem v exteriéru.

V severním traktu přízemí je umístěna garáž pro dva automobily s propojením nejen do prostoru haly, ale rovněž přes skladový a technický prostor přímo do kuchyně. Vedle garáže je umístěn pokoj pro hosty, sloužící zároveň jako odpočívárna pro integrovanou saunu. V patře se nachází soukromá zóna obyvatel domu.

V jižním traktu jsou situovány dva dětské pokoje s možností jejich vzájemného propojení do multifunkční místnosti (herny). Dětská koupelna se nachází ve středu dispozice nad schodištěm a je přístupná z obou pokojů. Od schodiště je oddělena zakřivenou stěnou, která vytváří prostor pro kratší vanu - sprchový kout. Osvětlení koupelny přirozeným světlem obstarává střešní světlík. Druhá polovina severního patra je určena rodičům. Začíná od schodiště menším, víceúčelovým pokojíkem a pokračuje prostornou ložnicí s přilehlou šatnou a končí velkorysou koupelnou s vanou v arkýři nad vstupem. Vysunutý arkýř je opatřen oknem na celou výšku místnosti, chytajícím východní slunce a je v něm umístěna vana. Sprchový kout je umístěn v proskleném solitérním objektu ve středu koupelny.

01_ATOS6_RD_S VLNOU.jpg